Timelapse monitoring průběhu rekonstrukce, stavby, demolice ...

« zpět

Průběh výstavby, trvající několik měsíců nebo i let zkomprimovaný do krátkého časového rámce je neobyčejně efektní prezentace.

Timelapse (časosběr) má několik využití, vždy podle délky zachyceného období.

Statický časosběr:

Ideální na zachycení průběhu realizace stavby, rekonstrukce bytu nebo jiného, velmi pomalého děje, kdy se změny snímaného prostředí projevují v řádech dnů až týdnů, např. změny ročních období v zahradě nebo růst vegetace.  Obvykle je zpracováváno období do jednoho roku a transformováno do délky videa do 1 minuty. Pro záznam je použita stacionární kamera s ukládáním na vnitřní úložiště nebo podle možností konektivity i přenosem do cloudu. Nezbytné je připojení na zdroj el.proudu.

Dynamický časosběr:

Snímá se kratší období, obvykle v délce do jednoho dne.  Např. východ slunce, pohyb mraků, pohyb noční oblohy, bouřka nebo i tvorba nějakého díla, které trvá delší dobu ( v řádech hodin) a vy je chcete představit ve zkratce. Záleží jen a pouze na fantazii a kreativitě zadavatele a autora. Pomocí technických prostředků se mění i úhel pohledu na scénu, tedy dochází k dalšímu pohybu, ke změně kompozice a současně probíhá děj v obraze. Někdy se takový záznam označuje jako "hyperlapse". Použité jsou motorové hlavy, zrcadlovka a stativ, připojení k el.proudu není potřeba.

Letecký časosběr:

Vrcholem je pak použití dronu, zde je pohyb skutečně téměř libovolný, ale zde je však délka časového rámce omezena výdrží dronu ve vzduchu a počítat lze s cca 20min záznamem. Ideální na rychlejší děje, např. pohyb strojů na stavbě, pohyb vozidel, pohyb lidí apod..využívá se inteligentních letových režimů, dron se pohybuje po naplánované trase a postupně snímá fotografie. Na tuto činnost nejsou úplně vhodné drony s elektronickou závěrkou.

příklad v přípravě


Umíme připravit všechny druhy časosběru.

 

 NAŠI KLIENTI
VEOLIA ENERGIE, a.s. | Národní památkový ústav | UPOL | Olterm & TD Olomouc | Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories | Realitní České Spořitelny / Finesa | Ateliér Polách & Bravenec| a další

webové stránky od r3d.cz